Rohm Semiconductor KTR18EZPF13R7
KTR18EZPF13R7 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF13R7
Brief Description
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF13R7.pdf
Availability of KTR18EZPF13R7
QUANTITY
KTR18EZPF13R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF13R7
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF13R7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF13R7
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF13R7 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF13R7 Details Description
Related parts for KTR18EZPF13R7
IC REG LDO 3V/ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN PLUG PIN 3POS SLD PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FAN MNT RIVET BREAK AWAY BLACK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
PLASTIC LABEL CARD YELLOW datasheet.pdf
CABLE 3COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf