Rohm Semiconductor KTR18EZPF1471
KTR18EZPF1471 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF1471
Brief Description
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF1471.pdf
Availability of KTR18EZPF1471
QUANTITY
KTR18EZPF1471 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF1471
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF1471
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF1471
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF1471 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF1471 Details Description
Related parts for KTR18EZPF1471
IC REG LDO 3.6V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 619K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TRIAC 600V 12A TO220F datasheet.pdf
RES SMD 26.7KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 3KV N750 RADIAL datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 14DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS .100" DL GOLD datasheet.pdf