Rohm Semiconductor KTR18EZPF4120
KTR18EZPF4120 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPF4120
Brief Description
RES SMD 412 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPF4120.pdf
Availability of KTR18EZPF4120
QUANTITY
KTR18EZPF4120 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPF4120
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPF4120
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPF4120
Related LinksKTR18E, KTR18EZPF4120 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPF4120 Details Description
Related parts for KTR18EZPF4120
SOCKET CONN 26 CONTACT OPEN GOLD datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE ASSY SOCKET 40POS 28AWG datasheet.pdf
CAP CER 180PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
MOUNT SQUARE TO5/TO18 0.090" datasheet.pdf
RES 7.68 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 77MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RETAINER FOR AWG#28 datasheet.pdf
3900UF 50V 25X30MM 105C 5000H datasheet.pdf