Rohm Semiconductor KTR25JZPF1300
KTR25JZPF1300 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF1300
Brief Description
RES SMD 130 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF1300.pdf
Availability of KTR25JZPF1300
QUANTITY
KTR25JZPF1300 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF1300
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF1300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF1300
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF1300 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF1300 Details Description
Related parts for KTR25JZPF1300
RES ARRAY 15 RES 220K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET #20 PCB datasheet.pdf
CABLE USB EMBD UART 5V .1"HDR datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SW IPS 1CH HIGH SIDE DPAK-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
RES SMD 8.16K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf