Rohm Semiconductor KTR25JZPF1604
KTR25JZPF1604 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF1604
Brief Description
RES SMD 1.6M OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF1604.pdf
Availability of KTR25JZPF1604
QUANTITY
KTR25JZPF1604 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF1604
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF1604
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF1604
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF1604 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF1604 Details Description
Related parts for KTR25JZPF1604
TRANS PREBIAS PNP 300MW TO92-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.4A D2PAK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 10UTQFN datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOBILE LOAD COIL B4503 datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SMT RETAINER FOR 20MM CELL datasheet.pdf