Rohm Semiconductor KTR25JZPF2003
KTR25JZPF2003 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF2003
Brief Description
RES SMD 200K OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF2003.pdf
Availability of KTR25JZPF2003
QUANTITY
KTR25JZPF2003 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF2003
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF2003
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF2003
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF2003 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF2003 Details Description
Related parts for KTR25JZPF2003
IC DRVR/RCVR MLTCH RS232 16TSSOP datasheet.pdf
IC FIFO 16384X18 LP 10NS 64QFP datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 12A datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
PWR SUP BENCH PROG 0-60V 210W datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4334-D datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC DDR1 512M 166MHZ 66TSOP datasheet.pdf
CONN HDR datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf