Rohm Semiconductor KTR25JZPF3302
KTR25JZPF3302 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF3302
Brief Description
RES SMD 33K OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF3302.pdf
Availability of KTR25JZPF3302
QUANTITY
KTR25JZPF3302 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF3302
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF3302
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF3302
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF3302 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF3302 Details Description
Related parts for KTR25JZPF3302
RES SMD 5.11KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
QUICKIE HDR SLIM-LN VERT 10POS datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 2-35V 350MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 1TRIAD 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf