Rohm Semiconductor KTR25JZPF8203
KTR25JZPF8203 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF8203
Brief Description
RES SMD 820K OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF8203.pdf
Availability of KTR25JZPF8203
QUANTITY
KTR25JZPF8203 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF8203
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF8203
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF8203
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF8203 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF8203 Details Description
Related parts for KTR25JZPF8203
MOSFET N-CH 40V 75A TO-220AB datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 450KHZ W/SD 8-SOIC datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.38V SC70-3 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 6POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 600W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
WIRE DUCT ROUND PVC GRAY datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 510 OHM 14DIP datasheet.pdf