Rohm Semiconductor KTR25JZPJ305
KTR25JZPJ305 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPJ305
Brief Description
RES SMD 3M OHM 5% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPJ305.pdf
Availability of KTR25JZPJ305
QUANTITY
KTR25JZPJ305 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPJ305
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPJ305
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPJ305
Related LinksKTR25J, KTR25JZPJ305 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPJ305 Details Description
Related parts for KTR25JZPJ305
CAP TANT 22UF 6.3V 20% 1507 datasheet.pdf
RES SMD 198 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 8.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf