Eaton (formerly Cooper Bussmann) KUX12-NUV
KUX12-NUV picture photo
Mfg. Part Number
KUX12-NUV
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
KUX12-NUV.pdf
Availability of KUX12-NUV
QUANTITY
KUX12-NUV Order Process
Ship out your order
Specifications of KUX12-NUV
Internal Part NumberEIS-KUX12-NUV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KUX12-NUV
Related LinksKUX1, KUX12-NUV Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
KUX12-NUV Details Description
Related parts for KUX12-NUV
LED MATRIX 4X8 2.3" GREEN/ORANGE datasheet.pdf
IC SW SGL 2A HIGH SIDE 8-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 1.2A 280 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 16V 12A IPAK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 1.6KV DO205AB datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMB datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
ER 9C 6#16 3#12 PIN PLUG datasheet.pdf
4700UF 16V 16X25 datasheet.pdf