JAE Electronics KX15-80KLDL-VI-E1000E
KX15-80KLDL-VI-E1000E picture photo
Mfg. Part Number
KX15-80KLDL-VI-E1000E
Brief Description
CONN PLUG 0.8MM 80POS R/A SMD AU
Datasheet Download
KX15-80KLDL-VI-E1000E.pdf
Availability of KX15-80KLDL-VI-E1000E
QUANTITY
KX15-80KLDL-VI-E1000E Order Process
Ship out your order
Specifications of KX15-80KLDL-VI-E1000E
Internal Part NumberEIS-KX15-80KLDL-VI-E1000E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
SeriesKX15
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypePlug, Center Strip Contacts
Number of Positions80
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights-
Height Above Board-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KX15-80KLDL-VI-E1000E
Related LinksKX15-80KLD, KX15-80KLDL-VI-E1000E Datasheet, JAE Electronics Distributor
KX15-80KLDL-VI-E1000E Details Description
Related parts for KX15-80KLDL-VI-E1000E
IC FPGA 320 I/O 432MBGA datasheet.pdf
IC LINE RCVR RS485 QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN TERM CRIMP XH 26-30AWG datasheet.pdf
IC FIFO 8KX18 LP 15NS 64QFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 2.8A SOT-23 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf