Sullins Connector Solutions ACM15DTAT-S664
ACM15DTAT-S664 picture photo
Mfg. Part Number
ACM15DTAT-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
ACM15DTAT-S664.pdf
Availability of ACM15DTAT-S664
QUANTITY
ACM15DTAT-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of ACM15DTAT-S664
Internal Part NumberEIS-ACM15DTAT-S664
Number of Positions30
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACM15DTAT-S664
Related LinksACM15DT, ACM15DTAT-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACM15DTAT-S664 Details Description
Related parts for ACM15DTAT-S664
FIXED IND 2UH 6.3A 5.6 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.7MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3A 15W 24VIN SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
LED GRN/YLW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
CORD SET RJ11-LGE CC SPR datasheet.pdf
GAGE FOR M/1-01 USE SEL 7 datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf