FFF KZ04105100J0G
KZ04105100J0G picture photo
Mfg. Part Number
KZ04105100J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
350 TB WIR PRO 45D ROU
Datasheet Download
KZ04105100J0G.pdf
Availability of KZ04105100J0G
QUANTITY
KZ04105100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of KZ04105100J0G
Internal Part NumberEIS-KZ04105100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,100
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesMuse KZ
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level4
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current15A
Voltage300V
Wire Gauge12-26 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Leaf Spring, Wire Guard
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingSteel, Stainless
Clamp Material - PlatingBrass - Tin Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM2.6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KZ04105100J0G
Related LinksKZ0410, KZ04105100J0G Datasheet, FFF Distributor
KZ04105100J0G Details Description
Related parts for KZ04105100J0G
CAP FILM 2200PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 500NH 13A 4.1 MOHM SMD datasheet.pdf
LED 7-SEG .56 QUAD GRN CC MULT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RETAINER COIN CELL 6.8MM PC T/H datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
MODULE DDR2 SDRAM 1GB 200SODIMM datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf