FFF KZ09705000J0G
KZ09705000J0G picture photo
Mfg. Part Number
KZ09705000J0G
Brief Description
500 TB WIR PRO 45D SQU
Datasheet Download
KZ09705000J0G.pdf
Availability of KZ09705000J0G
QUANTITY
KZ09705000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of KZ09705000J0G
Internal Part NumberEIS-KZ09705000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,080
Number of Levels1
Positions Per Level9
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current15A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.27 Nm (2.4 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KZ09705000J0G
Related LinksKZ0970, KZ09705000J0G Datasheet, FFF Distributor
KZ09705000J0G Details Description
Related parts for KZ09705000J0G
VGA CABLE HD15(M)/HD15(F) 10' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
GDT 230V 20% 10KA FAIL SHORT datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 38 POS SMD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 3.32 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES 178 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf