United Chemi-Con KZE63VB82RM10X12LL
KZE63VB82RM10X12LL picture photo
Mfg. Part Number
KZE63VB82RM10X12LL
Brief Description
CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL
Datasheet Download
KZE63VB82RM10X12LL.pdf
Availability of KZE63VB82RM10X12LL
QUANTITY
KZE63VB82RM10X12LL Order Process
Ship out your order
Specifications of KZE63VB82RM10X12LL
Internal Part NumberEIS-KZE63VB82RM10X12LL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingBulk
Capacitance82µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.4000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current690mA
Impedance110 mOhm
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KZE63VB82RM10X12LL
Related LinksKZE63VB82, KZE63VB82RM10X12LL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KZE63VB82RM10X12LL Details Description
Related parts for KZE63VB82RM10X12LL
CAP CER 150PF 50V AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BRAID LEAD-FREE BLUE .100"X100' datasheet.pdf
SIGNAL CONDITIONING 1.76GHZ datasheet.pdf
REED SENSOR W/INTEGRAL FLOAT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0091UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf