Johanson Technology Inc. L-03C1N5SV4T
L-03C1N5SV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-03C1N5SV4T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5NH 200MA 240 MOHM
Datasheet Download
L-03C1N5SV4T.pdf
Availability of L-03C1N5SV4T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-03C1N5SV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-03C1N5SV4T
Internal Part NumberEIS-L-03C1N5SV4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance1.5nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)240 mOhm Max
Q @ Freq2 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant13.5GHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)0.009" (0.23mm)
Supplier Device Package01005 (0402 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-03C1N5SV4T
Related LinksL-03C1, L-03C1N5SV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-03C1N5SV4T Details Description
Related parts for L-03C1N5SV4T
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
IC OPAMP GP 280KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
SENSOR PROXIMITY M18 NPN 20-264V datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 2% BEAD datasheet.pdf
FILTER COM MODE 120 OHM 3GHZ SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LIGHT BAR 570NM GRN 8.89X8.89MM datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf