Vishay Semiconductor/Diodes Division MSP3V3-E3/89A
MSP3V3-E3/89A picture photo
Mfg. Part Number
MSP3V3-E3/89A
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 3.3VWM MICROSMP
Datasheet Download
MSP3V3-E3/89A.pdf
Availability of MSP3V3-E3/89A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MSP3V3-E3/89A Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP3V3-E3/89A
Internal Part NumberEIS-MSP3V3-E3/89A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMicroSMP™ Schottky Rectifiers and TVS Devices
Standard Package4,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®, eSMP®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V
Voltage - Breakdown (Min)4.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp11.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)87A (8/20µs)
Power - Peak Pulse150W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseMicroSMP
Supplier Device PackageMicroSMP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP3V3-E3/89A
Related LinksMSP3V3, MSP3V3-E3/89A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
MSP3V3-E3/89A Details Description
Related parts for MSP3V3-E3/89A
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 73V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
FEED-THRO MOD TERM BLOCK GRAY datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TERM SPLICE STANDARD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 8C SHLD 300V datasheet.pdf