Johanson Technology Inc. L-07C18NJV6T
L-07C18NJV6T picture photo
Mfg. Part Number
L-07C18NJV6T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 18NH 200MA 650 MOHM
Datasheet Download
L-07C18NJV6T.pdf
Availability of L-07C18NJV6T
QUANTITY
L-07C18NJV6T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07C18NJV6T
Internal Part NumberEIS-L-07C18NJV6T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Coupling Effects, Reduction and Orientation Schemes
Featured ProductRF Ceramic Chip Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance18nH
Tolerance±5%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)650 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant2.9GHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07C18NJV6T
Related LinksL-07C1, L-07C18NJV6T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07C18NJV6T Details Description
Related parts for L-07C18NJV6T
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 10A datasheet.pdf
IC TXRX J1708 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFFUSED 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC DVR HALF BRIDGE CFL 14SOIC datasheet.pdf
RES 140 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf