Johanson Technology Inc. L-07C36NKV6T
L-07C36NKV6T picture photo
Mfg. Part Number
L-07C36NKV6T
Brief Description
FIXED IND 36NH SMD
Datasheet Download
L-07C36NKV6T.pdf
Availability of L-07C36NKV6T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-07C36NKV6T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07C36NKV6T
Internal Part NumberEIS-L-07C36NKV6T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Material - CoreCeramic
Inductance36nH
Tolerance±10%
Current Rating-
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)-
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07C36NKV6T
Related LinksL-07C3, L-07C36NKV6T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07C36NKV6T Details Description
Related parts for L-07C36NKV6T
RES 44.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 22-26AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ20 21 OLIV datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES MNT CROSS datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 2W DO204AL datasheet.pdf
MINITEK PWR4.2 PLUG HSG datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf