Johanson Technology Inc. L-07C4N3SV6T
L-07C4N3SV6T picture photo
Mfg. Part Number
L-07C4N3SV6T
Brief Description
FIXED IND 4.3NH 300MA 240 MOHM
Datasheet Download
L-07C4N3SV6T.pdf
Availability of L-07C4N3SV6T
QUANTITY
L-07C4N3SV6T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07C4N3SV6T
Internal Part NumberEIS-L-07C4N3SV6T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Coupling Effects, Reduction and Orientation Schemes
Featured ProductRF Ceramic Chip Inductors
Material - CoreCeramic
Inductance4.3nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)240 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07C4N3SV6T
Related LinksL-07C4, L-07C4N3SV6T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07C4N3SV6T Details Description
Related parts for L-07C4N3SV6T
PATCHBAY 1.5RACK JACK 56PIN CONN datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 700MA 95 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 5% 3W 4122 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SRL I/O 20DIP datasheet.pdf
RES 29.88K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 2.1A 28 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf