Johanson Technology Inc. L-07C6N8JV4T
L-07C6N8JV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07C6N8JV4T
Brief Description
FIXED IND 6.8NH 250MA 320 MOHM
Datasheet Download
L-07C6N8JV4T.pdf
Availability of L-07C6N8JV4T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-07C6N8JV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07C6N8JV4T
Internal Part NumberEIS-L-07C6N8JV4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Material - CoreCeramic
Inductance6.8nH
Tolerance±5%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)320 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant5GHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07C6N8JV4T
Related LinksL-07C6, L-07C6N8JV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07C6N8JV4T Details Description
Related parts for L-07C6N8JV4T
FUSE BOARD MNT 3A 32VAC/VDC 1206 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND WHITE/RED datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.74M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 400MA 300 MOHM datasheet.pdf