Johanson Technology Inc. L-07W47NJV4T
L-07W47NJV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W47NJV4T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 47NH 100MA 830 MOHM
Datasheet Download
L-07W47NJV4T.pdf
Availability of L-07W47NJV4T
QUANTITY
L-07W47NJV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W47NJV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W47NJV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance47nH
Tolerance±5%
Current Rating100mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)830 mOhm Max
Q @ Freq22 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant2.1GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W47NJV4T
Related LinksL-07W4, L-07W47NJV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W47NJV4T Details Description
Related parts for L-07W47NJV4T
IC 8051 MCU FLASH 32K 32LQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.66VC P600 datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC 5V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES 40 OHM 1W 5% WW AXIAL datasheet.pdf