Johanson Technology Inc. L-07W6N8KV4T
L-07W6N8KV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W6N8KV4T
Brief Description
FIXED IND 6.8NH 680MA 83 MOHM
Datasheet Download
L-07W6N8KV4T.pdf
Availability of L-07W6N8KV4T
QUANTITY
L-07W6N8KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W6N8KV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W6N8KV4T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance6.8nH
Tolerance±10%
Current Rating680mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)83 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W6N8KV4T
Related LinksL-07W6, L-07W6N8KV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W6N8KV4T Details Description
Related parts for L-07W6N8KV4T
IC REG LDO 15V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf