Johanson Technology Inc. L-07W8N7KV4T
L-07W8N7KV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W8N7KV4T
Brief Description
FIXED IND 8.7NH 480MA 200 MOHM
Datasheet Download
L-07W8N7KV4T.pdf
Availability of L-07W8N7KV4T
QUANTITY
L-07W8N7KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W8N7KV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W8N7KV4T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance8.7nH
Tolerance±10%
Current Rating480mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.1GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W8N7KV4T
Related LinksL-07W8, L-07W8N7KV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W8N7KV4T Details Description
Related parts for L-07W8N7KV4T
IDC CABLE - MSR60K/MC60M/MSR60K datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS .100 SGL R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 20PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.2VOUT 50W datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 20V T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf