Johanson Technology Inc. L-14W27NKV4E
L-14W27NKV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-14W27NKV4E
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 27NH 600MA 220 MOHM
Datasheet Download
L-14W27NKV4E.pdf
Availability of L-14W27NKV4E
QUANTITY
L-14W27NKV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14W27NKV4E
Internal Part NumberEIS-L-14W27NKV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance27nH
Tolerance±10%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-14W27NKV4E
Related LinksL-14W2, L-14W27NKV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-14W27NKV4E Details Description
Related parts for L-14W27NKV4E
RES ARRAY 7 RES 27 OHM 14SOIC datasheet.pdf
SCR DBL LOSCR 400V 250A MAGNAPAK datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 310MW SOD323F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
FPA/C 693MDL732 0.5M datasheet.pdf
IVDR SATA C ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 1100VDC RADIAL datasheet.pdf