Johanson Technology Inc. L-14W30NKV4E
L-14W30NKV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-14W30NKV4E
Brief Description
FIXED IND 30NH 600MA 220 MOHM
Datasheet Download
L-14W30NKV4E.pdf
Availability of L-14W30NKV4E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-14W30NKV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14W30NKV4E
Internal Part NumberEIS-L-14W30NKV4E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance30nH
Tolerance±10%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-14W30NKV4E
Related LinksL-14W3, L-14W30NKV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-14W30NKV4E Details Description
Related parts for L-14W30NKV4E
TERM BLOCK PLUG 23POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 8-MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 410MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
CARD EDGE 12POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
RES 5 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf