Johanson Technology Inc. L-14W39NJV4E
L-14W39NJV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-14W39NJV4E
Brief Description
FIXED IND 39NH 600MA 250 MOHM
Datasheet Download
L-14W39NJV4E.pdf
Availability of L-14W39NJV4E
QUANTITY
L-14W39NJV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14W39NJV4E
Internal Part NumberEIS-L-14W39NJV4E
Material - CoreCeramic
Inductance39nH
Tolerance±5%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq43 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.2GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-14W39NJV4E
Related LinksL-14W3, L-14W39NJV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-14W39NJV4E Details Description
Related parts for L-14W39NJV4E
RES SMD 27K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/1852WH/H9992TR 6" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 16-DIP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 16BIT N-INV 48SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RED LOW CURR datasheet.pdf
IC THERMOSTAT PRESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 34POS datasheet.pdf
MICRO 9C S 72" YEL JACKS datasheet.pdf