Johanson Technology Inc. L-15W10NKV4E
L-15W10NKV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-15W10NKV4E
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10NH 600MA 80 MOHM SMD
Datasheet Download
L-15W10NKV4E.pdf
Availability of L-15W10NKV4E
QUANTITY
L-15W10NKV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-15W10NKV4E
Internal Part NumberEIS-L-15W10NKV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance10nH
Tolerance±10%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)80 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant4.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test150MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-15W10NKV4E
Related LinksL-15W1, L-15W10NKV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-15W10NKV4E Details Description
Related parts for L-15W10NKV4E
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE CAT5 SFTP HALLOGENFREE 5M datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS 2MM GOLD DIP datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOEIAJ datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M20-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 23POS STR TIN datasheet.pdf
RES 169K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 32POS datasheet.pdf