Microsemi SoC M1A3PE1500-1PQG208I
M1A3PE1500-1PQG208I picture photo
Mfg. Part Number
M1A3PE1500-1PQG208I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 147 I/O 208PQFP
Datasheet Download
M1A3PE1500-1PQG208I.pdf
Availability of M1A3PE1500-1PQG208I
QUANTITY
M1A3PE1500-1PQG208I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3PE1500-1PQG208I
Internal Part NumberEIS-M1A3PE1500-1PQG208I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3E
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits276480
Number of I/O147
Number of Gates1500000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3PE1500-1PQG208I
Related LinksM1A3PE150, M1A3PE1500-1PQG208I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3PE1500-1PQG208I Details Description
Related parts for M1A3PE1500-1PQG208I
SNAP LOCK PIN 0.410" NYLON NRTL datasheet.pdf
FUSE CLIP CART 15A CHASS MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 31.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5VIN 5VOUT 1W datasheet.pdf
FIXED IND 1.3UH 685MA 480 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
TV 55C 55#22D SKT PLUG datasheet.pdf
26500 2C 2#16 SKT RECP datasheet.pdf
500UF 100V 26X95 105C AXI datasheet.pdf