Johanson Technology Inc. L-15W23NJV4E
L-15W23NJV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-15W23NJV4E
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 23NH 600MA SMD
Datasheet Download
L-15W23NJV4E.pdf
Availability of L-15W23NJV4E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-15W23NJV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-15W23NJV4E
Internal Part NumberEIS-L-15W23NJV4E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance23nH
Tolerance±5%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)-
Q @ Freq60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-15W23NJV4E
Related LinksL-15W2, L-15W23NJV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-15W23NJV4E Details Description
Related parts for L-15W23NJV4E
RES SMD 41.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SOCKET SCRW W/CLIP DIN HC4 RELAY datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 22POS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES .33 OHM 3W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
24C MTA100 ASSY ON TAPE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 205MA 2.75 OHM TH datasheet.pdf