E-Switch L16PLR10CORG
L16PLR10CORG picture photo
Mfg. Part Number
L16PLR10CORG
Brief Description
PILOT LIGHT ROUND ORG 28VAC/DC
Datasheet Download
L16PLR10CORG.pdf
Availability of L16PLR10CORG
QUANTITY
L16PLR10CORG Order Process
Ship out your order
Specifications of L16PLR10CORG
Internal Part NumberEIS-L16PLR10CORG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationL16 Series RoHS Cert of Compliance
Standard Package1
SeriesL16
TypeIncandescent
Lamp ColorOrange
Lens Color-
Lens Transparency-
RatingsAC/DC
Voltage28V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.63" (16.00mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 18.00mm
Termination Style-
Ingress Protection-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L16PLR10CORG
Related LinksL16PLR, L16PLR10CORG Datasheet, E-Switch Distributor
L16PLR10CORG Details Description
Related parts for L16PLR10CORG
IC OPAMP CFA 270MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 8A DPAK datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LOW EMI 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.81KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWER 270W ACC-6L datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BLACK 100' datasheet.pdf
GIGA-ACCESSETHERLINX-II, TX/4 + datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 20W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 37POS datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf