E-Switch L16PLR10KYELYEL
L16PLR10KYELYEL picture photo
Mfg. Part Number
L16PLR10KYELYEL
Manufacturer
Product Category
Panel Indicators, Pilot Lights
Brief Description
PILOT LIGHT YELLOW 24VDC
Datasheet Download
L16PLR10KYELYEL.pdf
Availability of L16PLR10KYELYEL
QUANTITY
L16PLR10KYELYEL Order Process
Ship out your order
Specifications of L16PLR10KYELYEL
Internal Part NumberEIS-L16PLR10KYELYEL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationL16 Series RoHS Cert of Compliance
3D ModelL16PLR10yyyyyyy.stp
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyPanel Indicators, Pilot Lights
SeriesL16
TypeLED
Lamp ColorYellow
Lens Color-
Lens Transparency-
RatingsAC
Voltage125 V ~ 250 V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.63" (16.00mm)
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 18.00mm
Millicandela Rating-
Wavelength - Peak-
Viewing Angle-
Termination Style-
Ingress Protection-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L16PLR10KYELYEL
Related LinksL16PLR1, L16PLR10KYELYEL Datasheet, E-Switch Distributor
L16PLR10KYELYEL Details Description
Related parts for L16PLR10KYELYEL
RES SMD 287K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC CLK MULTPLX 2:2 270MHZ 16SOIC datasheet.pdf
LED 1" DOMED RED PANEL MOUNT datasheet.pdf
OSC XO 80.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TEN60 VERT RECPT ASSY datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 42" X 54" datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 5W T18 datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 1.59A 393 MOHM datasheet.pdf