Amphenol Commercial Products L177SDDG50SOL2RM5
L177SDDG50SOL2RM5 picture photo
Mfg. Part Number
L177SDDG50SOL2RM5
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L177SDDG50SOL2RM5.pdf
Availability of L177SDDG50SOL2RM5
QUANTITY
L177SDDG50SOL2RM5 Order Process
Ship out your order
Specifications of L177SDDG50SOL2RM5
Internal Part NumberEIS-L177SDDG50SOL2RM5
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions50
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout5 (DD, D)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L177SDDG50SOL2RM5
Related LinksL177SDDG, L177SDDG50SOL2RM5 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L177SDDG50SOL2RM5 Details Description
Related parts for L177SDDG50SOL2RM5
IC Z8 GP MCU 16K OTP 20DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3.5A 4WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC FLASH 16GBIT 153WFBGA datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPDT LNG HNG LVR datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 2 PORT datasheet.pdf
CERAMIC FILTER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT datasheet.pdf