Littelfuse L2004F81
L2004F81 picture photo
Mfg. Part Number
L2004F81
Manufacturer
Product Category
Triacs
Brief Description
TRIAC SENS GATE 200V 4A TO202
Datasheet Download
L2004F81.pdf
Availability of L2004F81
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L2004F81 Order Process
Ship out your order
Specifications of L2004F81
Internal Part NumberEIS-L2004F81
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTriacs
Series-
PackagingBulk
Triac TypeLogic - Sensitive Gate
Voltage - Off State200V
Current - On State (It (RMS)) (Max)4A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)2V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)33A, 40A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)10mA
Current - Hold (Ih) (Max)15mA
ConfigurationSingle
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-202 Long Tab
Supplier Device PackageTO-202
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L2004F81
Related LinksL200, L2004F81 Datasheet, Littelfuse Distributor
L2004F81 Details Description
Related parts for L2004F81
IC CPLD 72MC 15NS 84PLCC datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC RS232 3V/+/-25KV ESD 20-SOIC datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 3A SYNC 8DFN datasheet.pdf
RES 1 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 27.3067MHz 50ppm 16pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 2.85mm pitch datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
MODEL 212 TAP SWITCH 20A 150V datasheet.pdf
TERM BLADE FEMALE 14-18AWG TIN datasheet.pdf
IGBT 600V 150A 625W PKG S datasheet.pdf
HEAT SHRINKABLE CAP 1.6MM datasheet.pdf