t-Global Technology L37-3-320-320-1.0-0
L37-3-320-320-1.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3-320-320-1.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-3 SHEET 320X320X1MM
Datasheet Download
L37-3-320-320-1.0-0.pdf
Availability of L37-3-320-320-1.0-0
QUANTITY
L37-3-320-320-1.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3-320-320-1.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-3-320-320-1.0-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetL37-3 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3
UsageSheet
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.040" (1.02mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, CarrierFiberglass
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.7 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3-320-320-1.0-0
Related LinksL37-3-320, L37-3-320-320-1.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3-320-320-1.0-0 Details Description
Related parts for L37-3-320-320-1.0-0
RES 25 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV 5V 8DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
BUZZER 16-28VDC 85-95DB PNL MNT datasheet.pdf
DIN-POWER E048-FC-B-MODUL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 0.249 OHM 1% 1W 0612 datasheet.pdf
HD-I W/FA SMPO.055F.090O LM CONT datasheet.pdf
THREE PHASE BB 100A 57 PINS W/O datasheet.pdf