t-Global Technology L37-3-48-23-4.5
L37-3-48-23-4.5 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3-48-23-4.5
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD L37-3 48X23X4.5MM
Datasheet Download
L37-3-48-23-4.5.pdf
Availability of L37-3-48-23-4.5
QUANTITY
L37-3-48-23-4.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3-48-23-4.5
Internal Part NumberEIS-L37-3-48-23-4.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetL37-3 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline23.00mm x 48.00mm
Thickness0.177" (4.50mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, CarrierFiberglass
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.7 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3-48-23-4.5
Related LinksL37-3-4, L37-3-48-23-4.5 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3-48-23-4.5 Details Description
Related parts for L37-3-48-23-4.5
TAPE CONDUCT ADHESIVE 1/2"X36YD datasheet.pdf
IC BACKUP BATT CNTRLR3.3V 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
HEAT SHRINK SLEEVE MARKER datasheet.pdf
RES SMD 9.53KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
STAMP PAD-R datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf