t-Global Technology L37-3F-100-100-0.3-1A
L37-3F-100-100-0.3-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3F-100-100-0.3-1A
Brief Description
L37-3 SHEET 100X100X0.3MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3F-100-100-0.3-1A.pdf
Availability of L37-3F-100-100-0.3-1A
QUANTITY
L37-3F-100-100-0.3-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3F-100-100-0.3-1A
Internal Part NumberEIS-L37-3F-100-100-0.3-1A
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.012" (0.305mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3F-100-100-0.3-1A
Related LinksL37-3F-100, L37-3F-100-100-0.3-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3F-100-100-0.3-1A Details Description
Related parts for L37-3F-100-100-0.3-1A
MOSFET N-CH 600V 2A DPAK datasheet.pdf
FILTER YELLOW FOR T3-1/4 LAMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 16 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN COUPLR RCPT MTRJ-MTRJ SMPLX datasheet.pdf
DIGITAL VACUUM NPN 12-24VDC datasheet.pdf
CIR BRKR 25A 277VAC 80VDC datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 5K OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf