t-Global Technology L37-3F-100-100-0.45-1A
L37-3F-100-100-0.45-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3F-100-100-0.45-1A
Brief Description
L37-3 SHEET 100X100X0.45MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3F-100-100-0.45-1A.pdf
Availability of L37-3F-100-100-0.45-1A
QUANTITY
L37-3F-100-100-0.45-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3F-100-100-0.45-1A
Internal Part NumberEIS-L37-3F-100-100-0.45-1A
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.018" (0.450mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3F-100-100-0.45-1A
Related LinksL37-3F-100-, L37-3F-100-100-0.45-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3F-100-100-0.45-1A Details Description
Related parts for L37-3F-100-100-0.45-1A
THERMISTOR NTC 68K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONNECTION PIN datasheet.pdf
IC FPGA 540 I/O 672BGA datasheet.pdf
DUAL LEVEL 5.0 24 ASY 2.5MM 2 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 200VWM 345.66VC P600 datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 200A DC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
3,3UF 63V 14,3X6,2X6,9MM 105C 20 datasheet.pdf