t-Global Technology L37-3F-640-320-0.25-0
L37-3F-640-320-0.25-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3F-640-320-0.25-0
Brief Description
L37-3 SHEET 640X320X0.25MM
Datasheet Download
L37-3F-640-320-0.25-0.pdf
Availability of L37-3F-640-320-0.25-0
QUANTITY
L37-3F-640-320-0.25-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3F-640-320-0.25-0
Internal Part NumberEIS-L37-3F-640-320-0.25-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetL37-3 MSDS
L37-3F MSDS
ShapeRectangle
Outline640.00mm x 320.00mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.4 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3F-640-320-0.25-0
Related LinksL37-3F-640, L37-3F-640-320-0.25-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3F-640-320-0.25-0 Details Description
Related parts for L37-3F-640-320-0.25-0
HSHRINK MARKER .5X2" YLW 500/RL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN HDR 1.25MM TIN 6POS SMD datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 4POS IDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING datasheet.pdf
MINI BOX RECP ASSY 132 POS datasheet.pdf