Vishay/Vitramon VJ1808A332JBCAT4X
VJ1808A332JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A332JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 3300PF 200V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A332JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1808A332JBCAT4X
QUANTITY
VJ1808A332JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A332JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A332JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A332JBCAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A332JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A332JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A332JBCAT4X
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS R/A .050" GOL datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
AM8476H206 SHUTTLE NEST I datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf