t-Global Technology L37-3S-100-100-3.0-0
L37-3S-100-100-3.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-3S-100-100-3.0-0
Brief Description
L37-3 SHEET 100X100X3MM
Datasheet Download
L37-3S-100-100-3.0-0.pdf
Availability of L37-3S-100-100-3.0-0
QUANTITY
L37-3S-100-100-3.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3S-100-100-3.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-3S-100-100-3.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.118" (3.00mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3S-100-100-3.0-0
Related LinksL37-3S-100, L37-3S-100-100-3.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3S-100-100-3.0-0 Details Description
Related parts for L37-3S-100-100-3.0-0
CAP FILM 0.012UF 5% 50VDC 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC SMC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 10V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 5W SMBJ datasheet.pdf