t-Global Technology L37-3S-320-320-5.0-1A
L37-3S-320-320-5.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-3S-320-320-5.0-1A
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-3 SHEET 320X320X5MM W/ADH
Datasheet Download
L37-3S-320-320-5.0-1A.pdf
Availability of L37-3S-320-320-5.0-1A
QUANTITY
L37-3S-320-320-5.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-3S-320-320-5.0-1A
Internal Part NumberEIS-L37-3S-320-320-5.0-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
L37-3S Ultra-soft Gap Filler for LCD
MSDS Material Safety DatasheetL37-3S MSDS
Featured ProductL37-3S Ultra-Soft Gap Filler
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-3S
UsageSheet
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.197" (5.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Backing, Carrier-
ColorYellow
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-3S-320-320-5.0-1A
Related LinksL37-3S-320, L37-3S-320-320-5.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-3S-320-320-5.0-1A Details Description
Related parts for L37-3S-320-320-5.0-1A
OSC XO 66.6667MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS .050 30GOLD datasheet.pdf
IGBT 600V 75A 300W TO220AB datasheet.pdf
600A TRMS AC/DC CLAMP datasheet.pdf
FUSE VF/A TELE-GARD 350A 170VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 1.27MM datasheet.pdf
RES 6.98 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 256LBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 74POS .125" datasheet.pdf