t-Global Technology L37-5-100-100-10.0-0
L37-5-100-100-10.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-5-100-100-10.0-0
Brief Description
L37-5 SHEET 100X100X10MM
Datasheet Download
L37-5-100-100-10.0-0.pdf
Availability of L37-5-100-100-10.0-0
QUANTITY
L37-5-100-100-10.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5-100-100-10.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-5-100-100-10.0-0
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.394" (10.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-5-100-100-10.0-0
Related LinksL37-5-100-, L37-5-100-100-10.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-5-100-100-10.0-0 Details Description
Related parts for L37-5-100-100-10.0-0
FILTER LINE 68MH 0.4A TYPE 400 datasheet.pdf
IC MIXER 100MHZ-2GHZ DWN 6SMINI datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
ADAPTOR KADET RS-485 2-WIRE datasheet.pdf
RES 430 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf