Panasonic Electronic Components ERJ-8GEYJ1R3V
ERJ-8GEYJ1R3V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-8GEYJ1R3V
Brief Description
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERJ-8GEYJ1R3V.pdf
Availability of ERJ-8GEYJ1R3V
QUANTITY
ERJ-8GEYJ1R3V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-8GEYJ1R3V
Internal Part NumberEIS-ERJ-8GEYJ1R3V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-8GEYJ1R3V
Related LinksERJ-8G, ERJ-8GEYJ1R3V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-8GEYJ1R3V Details Description
Related parts for ERJ-8GEYJ1R3V
RES MO 1W 270 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 8.35K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 2.7V RED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP MICA 30PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf