t-Global Technology L37-5-100-100-2.0-1A
L37-5-100-100-2.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-5-100-100-2.0-1A
Brief Description
L37-5 SHEET 100X100X2MM W/ADH
Datasheet Download
L37-5-100-100-2.0-1A.pdf
Availability of L37-5-100-100-2.0-1A
QUANTITY
L37-5-100-100-2.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5-100-100-2.0-1A
Internal Part NumberEIS-L37-5-100-100-2.0-1A
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-5-100-100-2.0-1A
Related LinksL37-5-100-, L37-5-100-100-2.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-5-100-100-2.0-1A Details Description
Related parts for L37-5-100-100-2.0-1A
RES KIT 1.65K-5.9K 1/10W 490PCS datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 500MA 3V datasheet.pdf
LV CMOS OCTAL BUFFER datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
LP 2R 5.08/90/20 OG datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HARNESS BOARD PTR2 ADAPTER BASE datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 910PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf