t-Global Technology L37-5-150-150-0.3-2A
L37-5-150-150-0.3-2A picture photo
Mfg. Part Number
L37-5-150-150-0.3-2A
Brief Description
L37-5 SHEET 150X150X0.3MM W/ADH
Datasheet Download
L37-5-150-150-0.3-2A.pdf
Availability of L37-5-150-150-0.3-2A
QUANTITY
L37-5-150-150-0.3-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5-150-150-0.3-2A
Internal Part NumberEIS-L37-5-150-150-0.3-2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.012" (0.305mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-5-150-150-0.3-2A
Related LinksL37-5-150-, L37-5-150-150-0.3-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-5-150-150-0.3-2A Details Description
Related parts for L37-5-150-150-0.3-2A
SCR MOD PWR 1000V 55A ADD-A-PAK datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 5GB datasheet.pdf
BOARD TERM TURRET MINI 50POS datasheet.pdf
CONN HEADER 28PS .100 SMD GOLD datasheet.pdf
HEADER 4POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
SQUARE TUBING ZINC 4981 SER 3M datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf