ST L4931ABDT33
L4931ABDT33 picture photo
Mfg. Part Number
L4931ABDT33
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.25A DPAK
Datasheet Download
L4931ABDT33.pdf
Availability of L4931ABDT33
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L4931ABDT33 Order Process
Ship out your order
Specifications of L4931ABDT33
Internal Part NumberEIS-L4931ABDT33
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTube
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output250mA
Voltage - Dropout (Typical)0.4V @ 250mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 20V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackageD-Pak
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L4931ABDT33
Related LinksL4931, L4931ABDT33 Datasheet, ST Distributor
L4931ABDT33 Details Description
Related parts for L4931ABDT33
IC OPAMP INSTR 200KHZ 16DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 80MA SC70 datasheet.pdf
IC VOLT DET 2.6V P-P SOT23A datasheet.pdf
GDT 260V 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 0.50MM 34POS datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf