Amphenol Commercial Products L717DB25PC
L717DB25PC picture photo
Mfg. Part Number
L717DB25PC
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L717DB25PC.pdf
Availability of L717DB25PC
QUANTITY
L717DB25PC Order Process
Ship out your order
Specifications of L717DB25PC
Internal Part NumberEIS-L717DB25PC
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717DB25PC
Related LinksL717D, L717DB25PC Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717DB25PC Details Description
Related parts for L717DB25PC
IC SHIFT RGSTR 8BIT CMOS 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A SYNC 14QFN datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
MPAC 8R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
OSC MEMS 4.960MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
26500 19C 19#16 SKT PLUG datasheet.pdf
10-Bit 20 MSPS 160 mW CMOS A/D Converter IC datasheet.pdf