Murata Electronics North America NFM61R00T101B1M00-57/B201
NFM61R00T101B1M00-57/B201 picture photo
Mfg. Part Number
NFM61R00T101B1M00-57/B201
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NFM61R00T101B1M00-57/B201.pdf
Availability of NFM61R00T101B1M00-57/B201
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NFM61R00T101B1M00-57/B201 Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM61R00T101B1M00-57/B201
Internal Part NumberEIS-NFM61R00T101B1M00-57/B201
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NFM61R00T101B1M00-57/B201 today.
SeriesNFM61R00T101B1M
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFM61R00T101B1M00-57/B201
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
NFM61R00T101B1M00-57/B201 Details Description
Related parts for NFM61R00T101B1M00-57/B201
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IC GATE XOR 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC DAC 16BIT MULTIPLYING 8VSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf
MODULE DIODE 1000V 105A ADD-A-PA datasheet.pdf