Amphenol Commercial Products L717DFB25PAM4RM6
L717DFB25PAM4RM6 picture photo
Mfg. Part Number
L717DFB25PAM4RM6
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L717DFB25PAM4RM6.pdf
Availability of L717DFB25PAM4RM6
QUANTITY
L717DFB25PAM4RM6 Order Process
Ship out your order
Specifications of L717DFB25PAM4RM6
Internal Part NumberEIS-L717DFB25PAM4RM6
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Grounding Indents, Mounting Bracket
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717DFB25PAM4RM6
Related LinksL717DFB2, L717DFB25PAM4RM6 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717DFB25PAM4RM6 Details Description
Related parts for L717DFB25PAM4RM6
THERMISTOR NTC 2.2K 3% WIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN +/-09VO datasheet.pdf
ETHERNET SWITCH ECON 2050-A datasheet.pdf
RES 0.453 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
MKP 0.47UF 5% 1000VDC DRAWING T5 datasheet.pdf